Zaproszenie urodzinowe do druku

Ponieważ doskonale wiem, jak łatwo w ferworze przygotowań zapomnieć o tak istotnej sprawie jaką są zaproszenia na imprezę, przygotowałam dla Was dzisiaj zaproszenie urodzinowe do druku. Takie wiecie, w wersji last minute, które możecie przygotować w domu, szczególnie wtedy, gdy nie macie czasu biegać po sklepach, ale… macie drukarkę, nożyczki i ewentualnie jakiś klej.

Przygotowałam na razie jedną wersję kolorystyczną. Według mnie, jest dość uniwersalna (fakt, dość kolorowa), ale z doświadczenia wiem, że chłopcy kręcą nosem na róże i fiolety, w związku z czym na dniach podrzucę wersję nieco bardziej chłopięcą.


Zaproszenie urodzinowe do druku

Do przygotowania zaproszeń potrzebne będą:

  • kolorowa drukarka,
  • papier (najlepiej nieco grubszy, ale w wersji niskobudżetowej zwykły papier do drukarki wystarczy),
  • nożyczki,
  • opcjonalnie klej.

Zaproszenie urodzinowe do druku – wersja składana

Plik .zip składa się z dwóch plików .pdf. Jeden z nich to zaproszenie, a drugi to „wklejka”. W związku z czym, możesz korzystać z plików na dwa sposoby. Poniżej dokładnie tłumaczę o co chodzi.

Po złożeniu, zaproszenia mają format A6, więc będą pasowały do standardowej koperty.

Pobierz zaproszenie do druku w wersji składanej.


Zaproszenie urodzinowe do druku – opcja #1 (wersja składana)

Na jednej stronie A4 znajdują się dwa zaproszenia składane wzdłuż dłuższego boku. Należy stronę wydrukować, przeciąć wdłuż ciągłej linii, a następnie każde zaproszenie złożyć na pół wzdłuż linii przerywanej. Teraz wystarczy tylko wpisać tekst zaproszenia i voila – gotowe!

Zaproszenie urodzinowe do druku – opcja #2 (wersja składana z wklejką)

Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz wypisywać zaproszeń ręcznie, możesz wykorzystać wklejkę. Wydrukuj plik, przygotuj go dokładnie w ten sam sposób, w jaki przygotowane zostało zaproszenie, a potem wklej do wnętrza zaproszenia. Wypełnij wykropkowane miejsca i gotowe.


Zaproszenie urodzinowe do druku – wersja pocztówkowa (z wklejką lub bez)

Na jednym pliku A4, znajdują się 4 zaproszenia w formie pocztówki w formacie A6. W związku z czym, wydrukowaną stronę, należy pociąć wzdłuż linii cięcia i otrzymamy 4 zaproszenia, na których odwrocie możesz wpisać dowolny tekst.

Jeśli chcesz, wydrukuj wklejkę, potnij i przyklej na odwrocie pocztówkowej wersji zaproszenia – wtedy również wystarczy wypełnić wykropkowane miejsca i gotowe.

Pobierz zaproszenie do druku w wersji pocztówkowej.


Zaproszenie birthday

Pliki do pobrania:

Kilka dodatkowych informacji:

  • Kartki są przygotowane na arkuszu A4, w wysokiej rozdzielczości.
  • W opcjach wydruku ustaw najlepszą jakość, wtedy kolory będą najlepiej.
  • Wszelkie linie cięcia i gięcia ustawione są dokładnie na środku. Niektóre drukarki dodają marginesy przy wydruku i może wychodzić inaczej.
  • Pliki są przeznaczone wyłącznie do użytku niekomercyjnego.

Mam nadzieję, że Wam się spodoba i przyda 🙂

Zapraszam Was również do polubienia mojej strony na Facebook oraz na Instagram.

Leave a Reply