Zaproszenie urodzinowe dla chłopca do druku

Poprzednio obiecałam, że na dniach przygotuję wersją bardziej chłopięcą. Ponieważ staram się dotrzymywać swoich przyrzeczeń – voila! Podrzucam dzisiaj zaproszenie urodzinowe dla chłopca. Na wypadek, gdybyście nie chciały narazić się swoim małym mężczyznom zaproszeniem w „dziewczyńskich” kolorach.

Bazą jest oczywiście poprzednie zaproszenie, a kolory, chociaż nieco inne, nadal żywe. Tym razem, zaproszenia zdobi uroczy potworek, który bez wątpienia spodoba się chłopcom 🙂

Do przygotowania zaproszeń potrzebne będą:

  • kolorowa drukarka,
  • papier (najlepiej nieco grubszy, ale w wersji niskobudżetowej zwykły papier do drukarki wystarczy),
  • nożyczki,
  • opcjonalnie klej.

Zaproszenie urodzinowe dla chłopca – wersja składana

Plik .zip składa się z dwóch plików .pdf. Jeden z nich to zaproszenie, a drugi to „wklejka”. Możesz korzystać z plików na dwa sposoby, o których poniżej.

Po złożeniu, zaproszenia mają format A6, więc będą pasowały do standardowej koperty.

Pobierz zaproszenie urodzinowe dla chłopca w wersji składanej.


Na jednej stronie A4 znajdują się dwa zaproszenia składane wzdłuż dłuższego boku. Należy stronę wydrukować, przeciąć wdłuż ciągłej linii, a następnie każde zaproszenie złożyć na pół wzdłuż linii przerywanej. Teraz wystarczy tylko wpisać tekst zaproszenia i voila – gotowe!

Wersja składana + wklejka

Ponieważ niektórzy nie chcą lub nie lubią z różnych względów, wypisywać zaproszeń ręcznie (chociaż zupełnie tego nie rozumiem). Przygotowałam specjalną wklejkę. Wydrukuj plik, przygotuj go dokładnie w ten sam sposób, w jaki przygotowane zostało zaproszenie, a potem wklej do wnętrza zaproszenia. Wypełnij wykropkowane miejsca i gotowe.

Zaproszenie urodzinowe dla chłopca – wersja pocztówkowa

Na jednym pliku A4, znajdują się 4 zaproszenia w formie pocztówki w formacie A6. W związku z tym, wydrukowaną stronę, należy pociąć wzdłuż linii cięcia i otrzymamy 4 zaproszenia, na których odwrocie możesz wpisać dowolny tekst.

Jeśli chcesz, wydrukuj wklejkę, potnij i przyklej na odwrocie pocztówkowej wersji zaproszenia – wtedy również wystarczy wypełnić wykropkowane miejsca i gotowe.

Pobierz zaproszenie urodzinowe dla chłopca w wersji pocztówkowej.


Pliki do pobrania:

Kilka dodatkowych informacji:

  • Kartki są przygotowane na arkuszu A4, w wysokiej rozdzielczości.
  • W opcjach wydruku ustaw najlepszą jakość, wtedy kolory będą najlepiej.
  • Wszelkie linie cięcia i gięcia ustawione są dokładnie na środku. Niektóre drukarki dodają marginesy przy wydruku i może wychodzić inaczej.
  • Najlepiej sprawdzi się papier o nieco wyższej gramaturze np. 200 g/m2 (lub przynajmniej kartka z bloku technicznego), choć oczywiście możesz wydrukować je na zwykłym papierze do drukarki.
  • Pliki są przeznaczone wyłącznie do użytku niekomercyjnego.
  • W poprzednim poście, znajdziesz również zaproszenie urodzinowe dla dziewczynek.

zaproszenia urodzinowe

Liczę, że teraz również rodzice chłopców będą zadowoleni 🙂

Zapraszam Was również do polubienia mojej strony na Facebook oraz na Instagram.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *