Kartki na Dzień Matki do druku

Życie kolejny raz pokazało, że nasze plany sobie, a rzeczywistość sobie. Od ostatniego wpisu na blogu minęło kilka miesięcy i chociaż przez pandemię miałam naprawdę mnóstwo czasu, to działałam raczej offline. Zbliża się jednak 26 maja, więc postanowiłam się zmobilizować i przygotować Kartki na Dzień Matki do druku właśnie z tej okazji!

Ponieważ jest jeszcze trochę czasu, a w przygotowaniu mam kolejny projekt – liczę, że się wyrobię i uda mi się go opublikować przed 26 maja i nie będzie musiał czekać do przyszłego roku.


Do przygotowania kartek potrzebne będą:

  • drukarka,
  • nożyczki,
  • papier (najlepiej sprawdzi się nieco grubszy, np. kartka z bloku technicznego),
  • dziurkacz (opcjonalnie),
  • wstążka lub sznurek (opcjonalnie).

oraz oczywiście jeden z wybranych projektów, a jak wspomniałam wcześniej, do wyboru jest wersja kolorowa i czarno biała! Poniżej znajdziesz je obie, pobierz plik i do dzieła!

Kartki na Dzień Matki – dwie wersje

Kartki przygotowałam w dwóch różnych wersjach – różnią się one zarówno kolorystyką, jak i formatem. Mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Kartki na Dzień Matki

Kartka do druku w wersji kolorowej z bilecikiem – kliknij, żeby pobrać.

Na wydruku oprócz kartki, znajduje się również dopasowany kolorystycznie bilecik, który możesz dołączyć do prezentu lub bukietu kwiatów.

Wytnij kartkę, a następnie złóż ją na pół, w środku wpisz najpiękniejsze życzenia i gotowe. Kartka po złożeniu ma wymiary 14×14 cm.

Po wycięciu bileciku, należy zrobić w nim dziurkę i przewlec sznureczek lub wstążkę. Można go również przykleić do prezentu. Wymiary etykietki to 4×6,5 cm.


kartka na Dzień Matki czarno biała

Kartka do druku w wersji czarno-białej – kliknij, żeby pobrać.

Czarno-biała kartka jest idealna dla tych, którzy mają drukarkę mono lub po prostu lubią ten zestaw kolorów. Jeśli masz ochotę, możesz użyć kredek, farbek, flamastrów i dodać jej odrobinę koloru. Sprawdziłam to! Dałam pokolorować mojej córce. Wygląda cudnie!


Inne pomysły na wykorzystanie kartek

Możesz również kartkę przeciąć w miejscu w którym powinna być złożona i użyć jej do dekoracji np. zwykłej jednokolorowej torebki prezentowej, też będzie wyglądała super!

Kartki na Dzień Matki do druku

Jeśli masz większy upominek, zapakowany w szary papier, możesz oprócz przewiązania go wstążką, przykleić przeciętą na pół kartkę w miejscu, w którym normalnie znajduje się kokarda. Dobrze wygląda ze wstążką w kontrastowym kolorze, ja niestety takiej nie miałam, więc całość wygląda dość blado, ale przynajmniej wiadomo o co chodzi 🙂


Jeśli moje kartki do druku na Dzień Matki Ci się spodobały i masz ochotę zobaczyć, co projektuję offline, zajrzyj do mnie na Facebooku lub na Instagramie.

Leave a Reply